Firma

Zapytania ofertowe

Jakość

Oferta

Nasze projekty

DySOnaPP

Osiągnięcia

Galeria

Kariera

Pressroom

Nasze reklamy

Sponsoring

Konkurs

Kontakt

Prezentacja
Newsletter

Chcesz otrzymywać
najnowsze informacje
o naszej spółce?

KZA Express
W numerze:
Czas na lepszą kolej
Polska kolej wciąż wymaga zmian. Przekształcenia nie są jednak celem samym w sobie, nie dotyczą abstrakcyjnego i odizolowanego bytu – „kolei”, ale systemu spełniającego ważne funkcje gospodarcze i społeczne. Dlatego przez pryzmat klienta, pasażera, chce patrzeć na ten sektor i jego problemy przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz szef Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów, minister Michał Boni.
Rynek kolei pasażerskich w Polsce
Koleje pasażerskie w Polsce przechodzą od kilku lat duże zmiany. Po podziale PKP w 2001 r. i przekazaniu spółki Przewozy Regionalne samorządom w 2008 r. firmy tego sektora stopniowo podlegają komercjalizacji. Zmiana właściciela przewoźnika regionalnego i pojawienie się nowych przedsiębiorstw zajmujących się kolejowym transportem pasażerskim spowodowało, że na tym rynku zaczęła się konkurencja.
We właściwym miejscu
Wspaniałe, niemal letnie słońce, bezchmurne niebo, piękny ogród, wypoczywający na trawnikach ludzie. Gdyby nie służbowe garnitury, można by pomyśleć, że to wakacyjny piknik. Tak wyglądały popołudnia podczas pełnych emocji tegorocznych Międzynarodowych Targów Techniki Transportu Szynowego InnoTrans 2010, które odbyły się w dniach 21−24 września w Berlinie w przestrzeni wystawowej Targów Berlińskich. Uznawane za najważniejsze i największe międzynarodowe targi techniki transportu szynowego otwarły przed zwiedzającymi swoje podwoje już po raz ósmy. Mimo pięknej pogody, szybko wracaliśmy do wystawowych wnętrz, aby zobaczyć jak najwięcej z targowych atrakcji.

Wydanie 05/2010

05/2010